تبلیغات
میهنم ایران زمین - گربه های پارسی ( گربه های پرشین)
شنبه 29 فروردین 1394  19:32
نوع مطلب: (تاریخ ایران ،) توسط: مریم

گربه های پارسی


 گربه های پرشین


persian cats
گربه های پارسی یا همون پرشین كت ها :كهن ترین ،زیبا ترین ، مغرور ترین ، دوست داشتنی ترین،اشرافی ترین ، تمیزترین ،آرام ترین، ملوس ترین ،نجیب ترین ،پشمالوترین ، اصیل ترین و گران ترین گربه های جهان هستند .
همه گربه های پشمالو و موبلند از نژاد گربه پرشین هستند


گربه پارسی( پرشین كت)  یکی از کهن‌ترین و مشهورترین نژادهای گربه و یکی از نمادهای فرهنگی ایران در بین جهانیان است این گربه با نام پرشین كت یعنی گربه پارسی در جهان شناخته شده است .    هدف من از تهیه این فرسته شناسوندن این نژاد اصیل گربه به مردم ایران و انتقاد از مسولان ایران به خاطر عدم فعالیت  تبلیغاتی و فرهنگی درباره گربه های پرشین و پیشنهاداتی به شهرداری ها و صدا و سیما ، مطبوعات ، رسانه ها و سازمان میراث فرهنگی ایران برای آغاز فعالیت های فرهنگی درباره  گربه پرشین از طریق ایجاد تندیس ها و مجسمه های این گربه در شهرهای ایران ، چاپ تمبر و كارت پستال و بافت تابلوفرش با طرح گربه پرشین ، ایجاد لوازم و التحریر با طرح گربه پرشین ، ساخت انیمیشن و شخصیت سازی  و صدها كار فرهنگی دیگر كه نیازمند همت ملی است. با اینکه ایران از نظر فرهنگی و تاریخی بسیار غنی و مهد نمادهای ایرانی و پرشین است  ولی در شناسوندن آنها بسیار ضعیف عمل می کند .
 گربه پارسی به قدری زیبا و ملوس ، اصیل و نجیب است كه حتی افرادی كه از گربه متنفر هستند هم ازین گربه خوششان می آید .
The Persian is a long-haired breed of cat characterized by its round face and short muzzle. In Britain, it is called the Longhair or Persian Longhair. It is also known as the Shiraz or Shirazi, particularly in the Middle East. The first documented ancestors of the Persian were imported into western Europe from Persia ( Iran) around 1620

نام:

گربه پارسی( گربه پرشین) در سطح جهانی با نام persian cat ( یا نام های معادل آن در دیگر زبان ها ) شناخته شده است. این نام اشاره به پرشیا  سرزمین امپراتوری بزرگ فارس  دارد . پرشیا نام تاریخی ایران است . همچنین در انگلستان این گربه مو بلند یا موبلند پرشین نامیده می شود .

محبوبیت :

تصاویر گربه‌های پرشین در بسیاری از فیلم ها، کتابهای علمی و تاریخی، نقاشی‌ها، عکس‌ها و حتی تمبرهای باخترزمین دیده می‌شود. در ایالات متحده آمریكا ، گربه‌های ایرانی، محبوب‌ترین نوع گربه برای دوستداران نگهداری گربه‌است. حتی تمبرهای پستی فراوانی در این کشور با تصویر گربه‌های پارسی به چاپ رسیده، همچنین در  روسیه  ، مجارستان ، جمهوری چك  و... آرم موزه الماس در آمستردام هلند  هم یک گربه پارسی سپید است که تاجی از الماس بر سر گذاشته‌است. در خود ایران ولی کمتر کسی از شهرت جهانی گربه‌های ایرانی با خبر است. حتی عبارت Persian Cats در هیچیک از کتاب‌های درس زبان انگلیسی مدارس ایران دیده نمی‌شود و این عبارت که در فرهنگ و دانشنامه‌های جهان ثبت شده، در داخل ایران برای بسیاری ناآشناست . واقعا باعث تاسفه كه خود ما ایرانی ها این گربه رو نمی شناسیم كه اونم برمیگرده به ضعف سازمان میراث فرهنگی ایران و كم اهمیتی به نماد های ملی ایرانی .


ویژگی‌ها:

همه گربه های پشمالو در جهان از نژاد گربه های پرشین هستند یک گربه پرشین  اصیل موهایی پر پشت دارد. دارای پاهایی کوتاه یک سر بزرگ و پهن همراه با گوش‌ها و چشم‌هایی جدا و دور از هم و یک دهان کوچک است. چشم‌های آنها بسیار حساس است.

گربه‌های اصیل پرشین امروزی، از نظر طول موها، رنگ و آناتومی از شباهت کمتری نسبت به همنوعان نخستین خود برخوردارند. این پدیده حاصل سالها کوشش پی‌گیر در جفت کشی انتخابی این موجودات است. گربه‌های مو بلند پرشین از پرشیا( ایران) به اروپا، به‌ویژه فرانسه، جایی که مورد توجه زیاد مردم قرار می‌گرفتند، برده می‌شدند. عمر این گربه حدود ۱۰ سال است، اما در شرایط خوب تا ۱۹ سال هم می‌رسد. رنگ چشمانشان آبی یا نارنجی یا دو رنگ است . نخستین اشاره مستند به گربه پرشین ایرانی مربوط به نامه‌ای از پیترو دلاواله، جهانگرد ایتالیایی است که در ۲۰ ژوئن ۱۶۲۰ در اصفهان نوشته شده است. این گربه‌ها از حدود سده ۱۶ میلادی به اروپا وارد شدند و امروزه به عنوان حیوان خانگی لوکسی نگهداری می‌شوند . همچنین این گربه به خاطر موهای بلندش باید هر روز پاکیزه، موهایش شسته و شانه زده شود.پیشنه نژاد :


پیشینه گربه پرشین در حقیقت تاریخچه همه نژادهای مو بلند است، زیرا تقریباً با اطمینان می‌توان گفت که تمام گونه‌های مو بلند از نژادهای پرشین  پدید آمده‌اند.
 شهرت و افتخار پرشین كت ها به طور کلی نصیب ایران (Persia) شده‌است. گربه های  پشمالو با نام آنگورا و چین چیلا و ... که در كشورهای دیگر وجود دارند  حاصل تولید مثل و تركیب نژادی گربه پرشین با گربه های دیگر هستند .   گربه‌های مو بلند از حدود سده ۱۶ میلادی و حتی زودتر دیده شده‌اند و این در زمانی بوده‌است که نخستین گربه‌های از این نوع از ایران به اروپا راه یافته‌اند .
از زمان پدید آمدن  گربه‌های پرشین علاقه زیادی در بین دوستداران گربه برای نگهداری آنها ایجاد شد. این علاقه باعث شد که این گربه‌ها ارزش بیشتری نسبت به خویشاوندان مو کوتاه خود پیدا کنند.


طبیعی‌دان فرانسوی Comet de Buffon کتاب Historie Naturelle خود را در سال ۱۷۵۶ میلادی نوشت. او در کتاب خود، به متنی از سدهٔ ۱۶ میلادی که به وسیله یک جهانگرد ایتالیایی به نام Pierto della vella نوشته شده، اشاره کرده‌است. این جهانگرد، گربه‌های مو بلند آن روز را توصیف کرده و بر این نکته تأکید نموده که آنها از منطقه‌ای در  ایران به نام خراسان آمده‌اند. او گفته آنها نژادی هستند با موهای بلند، نرم و شبیه ابریشم، مخصوصاً در قسمت دم. از ویژگی دیگر این گربه‌ها، اهلی بودن آنها بوده‌است. او ادامه می‌دهد آنها بی اندازه آرام و ملایم از لحاظ رفتاری بوده و یکی از زیباترین گونه گربه بوده‌اند . تصویر زیر از نژاد گربه ای است که در جهان شهرت بهترین نژاد گربه ها را به خود اختصاص داده است تصویری  زیبا و جذاب از یک گربه ایرانی  یا همان پرشین کت سیاه رنگ است.

پشمالو خان پرشین - شبیه شیرهبچه پرشین - پیشی كوچولو
کشیشی انگلیسی به نام چارلز هاروی استایلمن که مدتی در ایران به تبشیر دین مسیحی پرداخته بود٬ بعد از مراجعت به لندن در سال ۱۹۰۲ کتابی کوچک درباره ایران منتشر کرد.

به گزارش گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»، حدود دو قرن است که در سفر نامه‌های اروپاییان، تاکید ویژه بر شباهت نقشه ایران به گربه شده است، و این نکته با توجه ویژه آنها به نسل گربه های پرشین و زیبایی آنها، با تاکید بیشتری در سفرنامه های اروپاییان مطرح شده است. کشیشی انگلیسی به نام چارلز هاروی استایلمن که مدتی در ایران به تبشیر دین مسیحی پرداخته بود٬ بعد از مراجعت به لندن در سال ۱۹۰۲ کتابی کوچک درباره ایران منتشر کرد. وی در کتاب خود نقشه ساده ای آورده که ایران را به صورت گربه ای که روی بالشی نشسته٬ نشان میدهد و به روش طنزآمیز خود مینویسد:

گربه پرشین که در اروپا به علت زیبایی خواهان فراوانی دارد٬ البته از ایران آمده است. ولی آیا شما توجه کرده اید که نقشه ایران خود شبیه گربه ای است که روی بالشی نشسته است ؟  بالش مذکور مانع از آن است که پنجه های گربه در آب خلیج فارس ، تر شود.

این هم نقشه امپراتوری بزرگ فارس - سرزمین باستانی پرشیا - چقدر ایران بزرگ بوده مقایسه كنید چی بودیم و چی شدیم


نی نیگربه های پرشین نیوشا ضیغمی بازیگر سینما و تئاتر
توله گربه های ملوسگربه های اشرافی پارسی  در نمایشگاه گربه درمینسک بلاروس

كشورهای اروپایی و آمریكایی نمایشگاه گربه برگزار می كنند و با گربه های پارسی ما پز می دهند و با برگزاری فستیوال ها و نمایشگاه های دوستاران گربه رو از سراسر جهان به كشور خود می كشانند و درآمد زایی می كنند اونوقت این گربه توی خود ایران كه خاستگاهش هست ناشناختست .این نمایشگاه ها میتونست در ایران كه خاستگاه گربه های پرشینه برگزار بشه و صاحبان و دوستاداران گربه ها از سراسر جهان در ایران جمع می شدند


گربه های پارسی( گربه های پرشین) به دلیل زیبایی  منحصربه فرد  معمولا در نمایشگاه های گربه مقام های نخست رو كسب می كنند جالبه بدونید كه بیشتر خارجی ها نمی دانند كه ایران همون پرشیای سابق است خب بالاخره تغییر نام كشور از پرشیا به ایران این پیامدهای منفی رو هم داره دیگه ... این تغییر نام كلا اقدام اشتباهی بود دنیا ایران رو با نام پرشیا می شناخت . البته لازم به یاد آوری و افتخار است كه هم پرشیا( سرزمین پارسیان و امپراتوری بزرگ فارس) و هم ایران ( سرزمین آریایی ها )هر دو نام های مونث هستند . نام باستانی ایران ، پرشیا و مردم آن پرشین  نامیده می شدند . پرشین یعنی ایرانی و علاوه بر فارس ها  سایر قومیت های ایرانی كورد ، آذری ، لر و ... رو هم شامل میشده است. امروزه واژه پرشین به معنی فارس ، پارسی و ایرانی می باشد .

 گربه پرشین واس ماس یعنی كلا باس ما ایرانیاس


پرشین كت مشكی با چشمان زردپرشین كت مشكی با چشمان قرمز
در ایران پرشین كت ها رو میتونید از فروشگاه های فروش گربه و حیوانات خانگی خریداری كنید
 من خیلی از گربه خوشم نمیاد ولی خداییش گربه های پارسی با سایر گربه ها فرق دارند و متفاوت و متمایز اند .  هم از نظر ظاهری زیبا و اصیل هستند و هم از نظر اخلاقی بسیار متین و نجیب رفتار می كنند  و خصلت اصالت و نجابت كه در آریایی های باستان وجود داشته در این گربه ها هم وجود داره واژه آریایی به معنای نجیب زاده ، پاك و اصیل است دقیقا گربه های پارسی پرشین هم همینگونه هستند.
گربه های پرشین بسیار مهربان و متین هستند به همین دلیل  پرشین كت در سطح جهان طرفداران زیادی دارد

 بچه گربه پرشین

یه بچه پرشین كت بامزهمتانت ، آرام بودن ، نجابت و غرور ، از خصوصیات اخلاقی گربه های پرشین است

 انیمیشن گارفیلد رو احتمالا همتون دیدید شخصیت كارتونی گارفیلد یك گربه پرشین پشمالو هست
چند تصویر از شیر و یوزپلنگ ایرانی كه آنها هم نمادهای ملی ایران هستند


 اصالت ، دفاع از حریم در مواقع خطر ، غرور و نجیب زادگی رو میشه در همه  نژادهای شیر پرشین ، ببر پرشین ،یوزپلنگ پرشین و گربه پرشین مشاهده كرد

persian lionpersian cheetahpersian cat
 آخی این بچه گربه های پرشین تازه به دنیا اومدن

 پیشی پرشین های بازمزه در كنار اسباب بازی هایشان


این یكی چشمش دو رنگه - جالبه


پدر و پسربچه پرشین كت مادهبا جستجوی عبارت فارسی پرشین كت و یا عبارت انگلیسی Persian cat میتوانید در سایت ها و وبلاگ ها و همچنین فیلم های یوتیوب اطلاعات بیشتری از  گربه ایرانی بدست بیاورید  .

 درج دیدگاه فراموش نشود .  آپ بعدی 15 اردیبهشت خواهد بود ...


نظرات()   
   
ریحانه
شنبه 26 اسفند 1396 20:37
سلام چقدر خوشگلن اینا
پاسخ مریم :
چهارشنبه 17 خرداد 1396 03:06
من عاشق این گربه هام فوق‌العاده زیبا و ارام و ملوسن
پاسخ مریم :
مهدی
یکشنبه 30 آبان 1395 19:06
عالی بود
پاسخ مریم : سپاس
تارا
چهارشنبه 12 اسفند 1394 19:57
سلام خیلی عالی بود مریم جان میشه یک ذره در مورد بیماری توکسو پلاسما توضیح بدید من توی اینترنت شنیدم که احتمال گرفتن این بیماری خیلی کم است
پاسخ مریم : سلام عزیزم ، من پزشک نیستم درباره این بیماری اطلاعی ندارم اما اگر گربه رو هر چند وقت یک بار ببرید دامپزشک چک آپ کنه و واکسن هاشو بزنه این بیماری ها رو نمیگیره
فرهاد
پنجشنبه 9 مهر 1394 07:32
خیلی قشنگ بودن مرسی خسته نباشی گربه حیون خوب و دوس داشتنیه ولی خیلی از ایرانی ها بهش بد میکنن مثل بی حیا بودن بی صفت بی وفا یا ازش بدشون میاد بجاش سگ خوبه .... ولی بنظر من همه حیونا خوبن بخصوص گربه من خودم چند بار مهر عاطفه گربه رو به بچه هاش دیدم خیلی با احساس بود
پاسخ مریم : درود بر شما
ملیکا
چهارشنبه 20 خرداد 1394 02:36
من پرشین کت سفید باچشای آبی دارم بامزه ترین نژاد دنیاس
پاسخ مریم : آره پرشین کت ها خیلی با مزن، گربه قشنگی داری
عاشقانه های انتظار
شنبه 9 خرداد 1394 23:24
پاسخ مریم :
عاشقانه های انتظار
جمعه 8 خرداد 1394 23:41
سلام: وب زیبا و جالبی دارید، خوشحال میشم که به وب منم سر بزنید و نظر بدید...
پاسخ مریم : سلام ، ممنون
وبلاگ شما با افتخار لینک شد
احمد
یکشنبه 3 خرداد 1394 21:57
سلام افرین برشما بلاخره یکی پیداشد که فریاد میو میو ی گربه های خوشگل ایرانی را بشنود که بابا ما هم موجودات زیبای خالق رحمانیم به ما هم توجه کنید درود برشما خانم محترم که حرکت ات بسیار عالی ومتفاوت بود .
پاسخ مریم : سلام و ممنون

زنده باشید
محمدرضا
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 10:00
زندگی دفتری از خاطره است
یك نفر در دل شب ، یك نفر در دل خاك
یك نفر همدم خوشبختی هاست ، یك نفر همسفر سختی هاست
چشم تا باز كنیم عمرمان می گذرد ، ما همه همسفریم
پاسخ مریم :
محمدرضا
جمعه 18 اردیبهشت 1394 18:26
هرگز به خاطر از دست دادن چیزی در زندگی غمگین نباش

چرا که وقتی برگی از درخت می افتد ، برگی جدید آماده جایگزین شدن خواهد بود . . .
-----------
سلام با عرض پوزش ازتاخیرم--مشغله کاری بود
پاسخ مریم : سلام و سپاس از حضور شما
توری کومه لایه تی کوردانی جیهان
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 18:15
یاد فیلم ۱۳ گربه روی شیروانی افتادم..
نمیدونستم نژاد گربه پارسی داریم..
چقدر زیبا هستن
و حتما هم طرفدار زیاد دارن.

باید خیلی ازشون مواظبت بشه.

متاسفانه توو ایران زیاد روی خوشی به حیوانات نشون نمیدن..
مثالش همین حادثه اخیر سگ کشی در شیراز با تزریق اسید : نمیدونم شنیدین یا نه ..

و یه نکته جالب اون پرچم شیر و خورشید بود..
و همچنین نقشه ایران که به شکل گربه در اومده..
پاسخ مریم : بله گربه های پرشین(پارسی) واقعا زیبا هستند و در دنیا طرفداران زیادی دارن .

خبر کشتار سگ ها با اسید رو شنیدم واقعا دردناک و غم انگیزه

پرچم شیر و خورشید پرچم قدیمی ایرانه نقشه ایران هم که به شکل گربه هستش .
شفق
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 22:03
سلام.چه موضوع خاصی انتخاب کردید.موفق باشید
پاسخ مریم : ممنون شفق عزیز از این موضوع های خاص در آینده بیشتر خواهید دید .

مانا باشی
قربانی_اسپیران
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 12:40
سلام

وای چقدر گربه اون هم پارسی گربه معرفی خوبی داشتین کم کم رو آوردین به حیوانات هاااا ازطبیعت هم عکس بذارید

پیش ما هم بیایید
پاسخ مریم : سلام ، بله برای اینکه یه تنوعی بشه این پست رو درباره حیوانات گذاشم پست های قبلی بیشتر درباره طبیعت و منظره بود این مطلب گربه های پرشین متفاوت بود . ایشالا در پست های آینده از طبیعت عکس میذارمبرای اینکه موضوعات وبلاگ یکنواخت نشه هر از گاهی مطلب متفاوت و متفرقه گذاشته خواهد شد ...

زنده باشید
جوانان متحد انزلی چی
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 10:19
ممنون بابت دعوتتون
بسیار زیباااااااااا
پاسخ مریم : مرسی
محسن
یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 20:12
انصافا هم گربه ها بخصوص پرشنهاشون خیلی شیرین و نازن اگه اشتباه نکنم ناصرالدین شاه همبا این گربه ها زیاد عکس می گرفت.....در سینمای آمریکا هم از این گربه ها زیاد استفاده میشه یکی دیگش هم به جز گارفیلد میشه به رفیق استوارت توی فیلم استوارت اشاره کرد
پاسخ مریم : سلام انیمیشن گارفیلد رو دیدم ولی فیلم استورات رو ندیدم

گربه های پرژن ( پرشین ) فوق العادن. زیبا، اصیل ، ملوس و نجیب ترین نژاد گربه در جهان
کیان
یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 15:52
سلام بزرگوار.
چه گربه های ملوس و زیبایی.
با یه مطلب جدید اپ هستم دوست عزیز.منتظرت هستم
پاسخ مریم : سلام ، ممنون
علی...ali
شنبه 12 اردیبهشت 1394 18:31
آرزویم این است که بهاری بشود روز و شبت
که ببارد به تمام رخ تو بارش شادی و شعف
و من از دور ببینم که پر از لبخند است چشم و دنیا و دلت . .
...................
پاسخ مریم :
علی...ali
شنبه 12 اردیبهشت 1394 18:30
عشق مرا افزون کن
ای زیباترین حمله های جنونم
ای سفر خنجر .... در بافتهایم
...... ای ژرفترین دشنه
بانوی من بر غرق من بیفزای
....... که دریا صدایم می کند
بر مرگ من بیفزای
........ شاید مرگ، چون هلاکم کرد ، زنده ام سازد
پیکر تو نقشهء جغرافیایی من است
........ دیگر مرا با نقشهء جهان کاری نیست
من کهن ترین پایتخت اندوهم
و زخمم ناشی از ایام فرعونان
درد من .... چون لکه ای روغن
از بیروت ..... تا چین گسترده است
درد من کاروانی است
که خلیفگان شام .... در سدهء هفتمین
..... تا چین گسیل کرده اند
...... و در دهان اژدها گم گشته است
پاسخ مریم :
ازدیار خراسان
جمعه 11 اردیبهشت 1394 20:00
سلام میلاد امام علی علیه السلام مبارک
پاسخ مریم : درود بر شما ، منم میلاد امام علی (ع) و روز پدر رو شادباش میگم
آرش هخامنش
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 20:09
درود مریم
عالی بود
خیلی گربه های زیبایین
پاسخ مریم : درود آرش

ممنون
دوستار تالش و گیلک
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 20:02
سلام
ممنونم مریم خانم از همینجا هم دعوتت می کنم اگر بتوانی مطلب را به صورت مقاله اش در آوری در مجله امان چاپ کنم.
پاسخ مریم : سلام ، سعی میکنم این مطلب رو به صورت مقاله تهیه کنم . این روزا یکم سرم شلوغه حتما سر فرصت این کار رو انجام میدم

مانا باشید
طاقبستان/تکیه معاون الملک/تکیه بیگلربیگی
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 17:00
ای دوست :
توهمان شقایق شعرخوب سهرابی !
تاتوهستی زندگی بایدکرد

سلام دوست عزیزم و هموطن گرامی ممنون از حضور گرمتون در وبم و سپاس بابت دعوتتونبسیار بسیار عالی بود.من عاشق حیواناتم.
به دلیل اینکه سربازم مدتی رو در خدمت دوستان نیستم.برام دعا کنید هر چی زودتر تموم شه

kermanshahan20.blogfa.com

kermanshah29.blogfa.com

kermanshah39.blogfa.com
پاسخ مریم : سلام امیدوارم موفق باشید
زیبایی های آذربایجان
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 21:51
سلام...چه گربه های نازی هستن این پرشین ها...

ممنون دوست عزیز
پاسخ مریم : ممنون از حضورت پریسا جون
گیل آمرد
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 17:15
اووووو... چه گزارش بلندبالایی!
من پارسال از جای رد می شدم که فروشگاه حیوانات بود. دو تا بچه گربه ایرانی هم داشت. یکی از بچه گربه ها رو که چشمای همرنگ داشت، گفت 400 هزار تومن، اون یکی که هریک از چشمانش یک رنگ بود (فکر کنم یکی آبی بود یکی قهوه ای) و به نظرم زشت و مسخره بود را می گفت 900 هزار تومن!!
پاسخ مریم : سلام خیلی وقت بود به وبلاگ من سر نزده بودینا
چه جالب یعنی اون گربه ای که رنگ دو تا چشمش متفاوت بود گرون تر بوده. شاید چون خاص بوده و از بقیه گربه ها متمایز بوده گرون تر بوده .

من تا قبل از اینکه این پست رو بذارم خیلی از گربه خوشم نمیومد الانم از گربه های معمولی شهری چندشم میشه ولی با گردآوری تصاویر گربه های پرشین برای تهیه این پست ، کم کم نظرم نسبت به گربه ها عوض شد . این گربه های خونگی پرشین با بقیه گربه ها فرق دارن اینا خیلی ناز و آرومن
Ayhan
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 11:00
سلام ، چقدر گربه های خوشگل و بامزه ای هستن ، یه پست هم از حقوق حیوانات بزارین ، من خیلی دلم برای گربه ها ی خیابون میسوزه چون بسیاری از مردم ازیتشون میکنن ، گربه حیوان زبان بسته و ضعیف هست نباید اذیت بشن
پاسخ مریم : سلام، ممنون از حضورتون ، باشه حتما پست های آموزشی هم میذارم

زنده باشید
تهران درمسیر توسعه وعدالت
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 19:51
خیلی خوشگلو ونازن دختر عمه من هم یکی داره اسمش کاترینه خیلی آرومه از دیوار صدا در میاد از کاترین نه ...ممنون از مطلب زیبات
پاسخ مریم : بله این گربه ها معمولا بسیار آرام هستند
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 17:22
سلام مریم جان

فکر نمی کردم گربه های به این ملوسی ایرانی باشن.

سپاس...
پاسخ مریم : سلام ، بله این گربه های ملوس ایرانی هستند

نام و نشانی وبلاگتون رو ننوشته اید
معصومه
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 16:58
سلام .
خسته نباشید .
واقعا نمیدونستم این گربه های بامزه ، پرشین کت هستن !
ممنون از مطالبتون سلام .
خسته نباشید .
واقعا نمیدونستم این گربه های بامزه ، پرشین کت هستن !
ممنون از مطالبتون
پاسخ مریم : مرسی معصومه جون ممنون که به وبلاگم سر زدی بله خیلی از ایرانی ها نمیدونن این گربه های پشمالو و زیبا از نژاد گربه ایرانی پرشین کت هستند .
کیان ربانی
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 11:29
سلام بزرگوار ممنون از حضور پر مهرت
لذت بردم وبلاگ بسیار زیبایی دارید افتخار بدهید به پیوند ها اضافه کنم وگاهی از مطالبتان استفاده
مانا باشید
پاسخ مریم : درود بر شما ،باعث افتخاره که وبلاگ من رو لینک کنید . وبلاگ شما هم با افتخار لینک شد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها